2013 Güncel DNS Ayarı

ahada geldi

İnternet ortamında yasaklar ve kısıtlamalar özellikle ülkemizde artmaya devam ediyor. İnternet kullanıcıları bu yasakları delmeyi DNS ayarlarını değiştirerek TTNET’in sunduğu altyapıyı kullanmayıp farklı DNS alt ağ geçişlerini kullanarak delebilmekte ve ya bu tarz işlemi gerçekleştiren programlar mevcut.2013 Güncel DNS Ayarı yazımızda sizlere 2013 Güncel DNS Ayarını sunmakla beraber bunları nasıl ve nereden düzenleyeceğiniz hakkında da kısa bir takım bilgiler paylaşacağız.

2013 Güncel DNS Ayarı

DNS durumunu daha önce hiç bilmeyenler için biraz açıklamak isterim, DNS yani Domain Name System tüm dünya üzerinde alan adlarında kullanılmaktadır. Yani her alan adının bir DNS kaydı mevcuttur. Örneğin sizler www.google.com olarak girdğiniz Google Arama motoruna, adres barına “74.125.224.242″ ip adresini yazarakda girebilirsiniz aynı örnek bütün siteler için geçerlidir. DNS mantığını anlatmamızdaki amaç bazı ziyaretçilerimizin nedir bu dns ? Diyerek korkularını göstermemiz ve DNS tabirinin korkulacak bir durum olmadığını gösteriyoruz, gelelim asıl konumuz olan 2013 Güncel DNS Ayarına.

Sizlere değiştirmeniz için vereceğimiz ilk DNS adresleri tabiki tüm dünyanın en çok güvendiği Google altyapısını kullanan dns adresleri.

8.8.8.8 ve  8.8.4.4

Yukarıda verdiğimiz DNS bizlerinde internete çıktığı DNS yani önerimiz bu, tabi sizler deneyerek tercihinizi yine kendiniz belirlemekte özgürsünüz, OpenDNS sistemide kullanıcılarına bir DNS hizmeti sunuyor, yine sizler 2013 Güncel DNS Ayarı değiştirmek istiyor ve OpenDNS ayarını yapmak istiyorsanız bu ip adreslerini yazmanız yeterli.

208.67.222.222  ve  208.67.220.220 

Aklınızda 2013 Güncel DNS Ayarı nasıl değiştirir sorusu varsa onuda yanıtlamaya çalışalım

2013 Güncel DNS Ayarı Nasıl Değiştirilir

05

  • Ağ ve Paylaşım Merkezini açınız
  • Bağlantınızın durumunu görüntüleyiniz
  • Özelliklerini açınız
  • İnternet Protokol Sürümü 4 – TCP IP 4 açınız.
  • Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanı aktif hale getiriniz
  • Yukarıdaki DNS ip gruplarından herhangi birini yazınız
  • 2013 Güncel DNS Ayarınızı uygulayıp, tanılayınız.

2013 Güncel DNS Ayarı konumuzda sizlere 2013 Güncel DNS Ayarı hususunda yardımcı olduk, ilerki günlerde 2013 Güncel DNS Ayarı değiştirme hakkında bir video çekip paylaşımda bulunabiliriz.

 
Videolu Anlatım

DNS ayarları ile ilgili takıldığınız noktaları aşağıdaki yorum platformundan bizlerle paylaşabilirsiniz. DNS Ayarları ile İnternet’te rahat ve serbestçe dolaşabilirsiniz.

Pin It

One thought on “2013 Güncel DNS Ayarı

  1. Pingback: Deniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>