2013 KPSS Sonuçları

Ülkemizde pek çok sınavın yanı sıra en önemlilerinden biri olan KPSS sonuçları açıklandı. Pek çok adayın girdiği 2013 KPSS sonuçları merakla beklenen sınav sonuçları arasındaydı.Ülkemizde oldukça değerli bir sınav olan KPSS pek çok kişinin katılabildiği ve kazanmak için çaba sarf ettiği bir süreç. ÖSYM tarafından sonuçları açıklanan sınavın son kontrolleri gerçekleşti ve sonuçlar belirlendikten sonra 30 Temmuz 2013 akşamı sınava giren adaylar için açıklandı.Daha önce 29 Temmuz’da açıklanacağı dedikoduları çıksa da ÖSYM Twitter üzerinde bu tarihte açıklanmayacağını takipçilerine belirtti. 29 Temmuz’dan hemen sonraki gün yani 30 Temmuz’da KPSS Sonuçları merakları giderdi. Ancak sınav hakkındaki yorumlar ÖSYM’nin KPSS sonuçlarını geciktirdiği yönündeydi. Adaylar çok daha çabuk sonuçların açıklanmasını bekliyordu.

KPSS-2013

KPSS Sonuçları

KPSS sonuçlarını nasıl öğrenirim diye merak ediyorsanız çok basit bir cevabı var. İnternet üzerinde ÖSYM’nin sonuçları açıkladığı sitesine girdikten sonra KPSS sonuçları olan bağlantıda kimlik numaranız ve aday şifreniz ile kendi sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Daha da basitleştirecek olursak “https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1431” buradaki bağlantıdan 2013 KPSS sonucu sorgulayabilirsiniz.

Size önerdiğimiz linkte “Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 1. Yerleştirme Sonuçları” başlığı altında açıklanan sınav bilginizi bulacaksınız.

2013 KPSS sonuçları ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak paylaşabilirsiniz. Yine 2013 KPSS hakkındaki yorumlarınızı da bu bölüm aracılığı ile yazabilirsiniz. 2013 KPSS sonuçları ne zaman açıklandı diye merak ediyorsanız da KPSS Sonuçları 30 Temmuz  tarihinde belli oldu.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>