Cristiano Ronaldo’nun Hayat Hikayesi

ahada geldi

Portekizli dünya starı Cristiano Ronaldo sevileni olduğu kadar, çekemeyeni, sevmeyeni de fazla olan bir süper star. Cristiano Ronaldo’nun hayat hikayesi bir çok kişi tarafından incelenmek istenen bir durum. Bizler de Cristiano Ronaldo hayranlarına ve ya Cristiano Ronaldo çekemeyenler için bir makale yayınlıyoruz. Cristiano Ronaldo hayat hikayesinin anlatılacağı bu makaleyi dikkatlice okumanızı öneriyoruz.

Cristiano Ronaldo’nun Hayat Hikayesi

Cristiano Ronaldo neden bu kadar seviliyor hiç merak ettiniz mi ? Sadece futbol mu ? Hayır Cristiano Ronaldo futbolunda ötesinde adam gibi bir adam.
cristiano_ronaldonun_hayat_hikayesi_h549
O Bir Efsane!
Son dönemlerde Filistinli çocuklara yaptığı büyük yardımla gönüllerde taht kurmayı başaran Real Madrid’li Cristiano Ronaldo‘nun hiç bilmediğimiz harika yönleri ortaya çıktı.

Cristiano Ronaldo,saha içindeki muhteşem yeteneği ve performansının eşiğinde geçtiğimiz günlerde ilginç bir dedikodu ortaya çıktı. Megaloman, kendini beğenmiş, ukala gibi yorumlara maruz kalan Cristiano Ronaldo’nun bu hikayesi herkesi çok şaşırtacak cinsten ve asla iddaa edildiği gibi ukala , kendini beğenmiş bir yanı yok.

Portekizli futbolcu, geçtiğimiz yıl kazandığı Altın Ayakkabı ödülünün bir açık arttırmada satılmasına izin vermiş ve elde edilen yaklaşık 1,5 milyon Euro’luk kazancı Filistinli çocuklara bağışlamıştı. Ronaldo‘nun alkış toplayan bu davranışının üzerinden çok geçmeden taraflı tarafsız herkesi duygulandıran bir gerçek daha ortaya çıktı.

Duygusal Cristiano Ronaldo Hikayesi

Albert Fantrau ile Cristiano Ronaldo 18 yaş altı şampiyonasında oynamaktadırlar. Sporting Lisbon menajeri birbirinden yetenekli bu iki oyuncuyu izlemeye gelir. Ancak yalnızca 1 tanesine şans tanıyabilecektir. İkiliyi karşısına alır ve der ki “Sıradaki maçta kim daha fazla gol atarsa Lizbon’a benimle o gelecek.”

Maç başlar. Cristiano bir gol kaydeder. Hemen ardından Fantrau ikinci golü. Üçüncü gol ise her ikisinin de hayatını değiştirecektir. Kaleci ile karşı karşıya pozisyon yakalayan Fantrau, kaleciyi de geçer, yuvarlasa gol olacak pozisyonda topu hemen arkasındaki Cristiano’nun önüne bırakır. Lizbon biletini arkadaşına verir.

Maçtan sonra soyunma odasında, Cristiano Albert’e “neden” diye sorar. Cevap; “sen benden daha iyisin” olur…

Bu hikayeyi Cristiano Ronaldo‘nun ağzından duyan gazeteciler gidip Albert Fantrau’yu bulurlar. “Evet” der, “hikaye gerçek. O dünyanın en büyük futbolcusu oldu, ben ise işsizim”. Muhteşem bir ev, spor bir araba ve ailesinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kadar parayı nerden bulmuştur peki? Fantrau’nun cevabı, Ronaldo’nun ikinci yüzünü gözler önüne serer, “Bunların hepsi Cristiano Ronaldo’dan”

 Cristiano Ronaldo’nun Hayat Hikayesi yazımız ile ilgili yorum ve görüşlerinizi sizlerde bizlere aşağıdan gönderin, yayınlayalim.

Pin It

4 thoughts on “Cristiano Ronaldo’nun Hayat Hikayesi

  1. Çok iyi be Ronaldo adamsın diyorum ya harbi harbi adamsın. Bizim Türk oyuncular bile yapmaz senin yaptığını.

  2. Ronaldo harika bir insan keşke onunla tanışma fırsatım olsaydı bizim şu türk oyuncularımıza adamlığı öğretmesini isterdim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>