Google Chrome Geçmiş Silme

ahada geldi

İnternet kullanıcıları web sitelerine web tarayıcıları sayesinde erişim sağlar. Google Chrome’de günümüzün en popüler tarayıcılarından biri olarak literatürdeki yerini alıyor. Dünyada pek çok yerde İnternet kullanıcıları Google Chrome tarayıcısını tercih ediyor. Gerek özellikleri, gerek tasarımı gerekse eklentileri ile pek çok yönden kullanıcı dostu olan İnternet tarayıcısı Chrome’de merak edilen konulardan biri de geçmişte ziyaret edilen sayfaları silme konusu. Chrome’de geçmiş silme olarak da aranılan bu konuyu ayrıntılı bir biçimde sizlerle paylaşacağız.

Google-Chrome

Chrome Geçmiş Nasıl Silinir ?

Öncelikle Chrome tarayıcıyı açmanız gerekiyor. Daha sonra gerek boş sayfada gerekse herhangi bir İnternet sayfasında sıralayacağımız bu işlemleri yapabilirsiniz. Chrome’u açtıktan sonra sağ üst kısımda Kapat simgesinin altında alt alta üç çizgi şeklinde bir simge var bu simge Google Chrome’n menüsüdür. Mouse ile üzerine geldiğinizde “Google Chrome’u özelleştirin ve kontrol edin” ibaresi çıkar. Buraya tıklıyorsunuz ve açılan menüde “Geçmiş” seçeneğini seçiyorsunuz. Akabinde açılan pencerede “Tarama Verilerini Temizle” butonuna basmanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkan mini pencerede ne kadar geçmişi sileceğinizi seçiyorsunuz. Bu bir ay olabilir veya bir gün olabilir. İsterseniz hepsini de silebilirsiniz. Size kalmış.

Aynı işlemin kısayolu da mevcut. Google Chrome tarayıcısını çalıştırdıktan sonra karşımıza açılan pencerede “Ctrl+H” tuşlarına basıyorsunuz ve karşınıza çıkan sekmede silmek istediğiniz geçmiş verilerini onaylıyorsunuz. Böylece Chrome’de geçmişi silmiş olacaksınız.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>