Mozilla Firefox Geçmiş Nasıl Silinir ?

ahada geldi

İnternet tarayıcıları arasında popüler olanlardan biri de Mozilla Firefox diyebiliriz. Dünya üzerinde pek çok kişinin kullandığı bu tarayıcı İnternet sayfalarına erişiminizi sağlayan bir araç. Mozilla Firefox gerek eklentileri gerekse tasarımı ile kullanıcı dostu bir yazılım diyebiliriz. Pek çok eklentinin yanı sıra seçeneklerini ayarlamakta oldukça basit. Güncellemeleri ile son zamanlarda adından söz ettiren Firefox popüler bir web tarayıcısı olarak bu yolda istikrarlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Mozilla Firefox kullanıcılarının merak ettiği bazı sorular var elbette. Bunların arasında en sık sorulan ve Firefox ile ilgili sorulan popüler sualler arasında olan “Firefox geçmişi nasıl silinir ?” sorusunun cevabını merak edenler için araştırdık.

MozillaFirefox

Firefox Geçmiş Silme

Firefox’ta geçmiş silmek oldukça basit ve uğraştırmayan bir işlem. Kısa sürede girdiğiniz sayfaları silebilir ve ön belleği temizleyebilirsiniz. Yapılması gerekenler ise şu şekilde ; öncelikle Firefox’u açıyoruz. Açtığınızda Firefox’un üst kısmında Geçmiş seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda açılan menüde Yakın Geçmişi Temizle ibaresini seçmelisiniz. Daha sonra açılan pencerede geçmiş ile ilgili neleri silmek istiyorsanız bunlara tik koyarak işaretlemeniz gerekiyor. Hepsini işaretleyip Şimdi Temizle butonuna bastığınızda Mozilla Firefox geçmişi tamamen silinecektir.

Bunun alternatif bir yöntemi de mevcut. Firefox’u açıp Ctrl+Shift+Del tuşlarına bastığınızda karşınıza çıkan pencerede “Şimdi Temizle” butonuna bastığınızda yine geçmiş verilerini silmiş olacaksınız. Böylece daha önce ziyaret etmiş olduğunuz siteleri Firefox belleğinden temizlemiş yani silmiş olacaksınız.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>